9. – 11. oktoobril toimus Rehabilitatsiooni Akadeemia seminar sõltuvusspetsialistidele

Rehabilitatsiooni Akadeemia sõltuvusspetsialistidele – see on parimatele rehabiliteerimispraktikatele tuginev kogemusnõustamise koolitus praktikutele. See ei ole kraadiõpe, vaid elukooli ja teadmiste edasiandmine seminaridel ja personaalse juhendamise läbi.

Akadeemia esimene sessioon toimus Aseris, osales 29 inimest 12-nest erinevast organisatsioonist. Kavas olid esitlused rehabilitatsioonikeskustes teenivate praktikute tööst sõltlastega, alustasime süvitsi tutvumist Dunklin Memorial Church`i rehabilitatsiooniprogrammi õpikute, aluste ja tööriistadega. Dunklin Memorial Church rehabilitatsioonikeskus on rajatud 1962 aastal sõltlastele vaimse, emotsionaalse ja füüsilise taastumise varjupaigaks. 10-ne kuuline rehabilitatsiooniprogramm koosneb viiest osast, igat perioodi toetab inspireeritud õppematerjal. Lisaks külastasime Uus Põlvkond rehabilitatsioonikeskusi Jõhvis. 11. oktoobril toimus Stanislav Solodovi (Justiitsministeerium) läbiviidud seminar, kus kuulasime ja arutasime erinevaid koostöövõimalusi sõltlaste aitamisel.

Rehabilitatsiooni Akadeemia esimene sessioon toimus SEMPRE toetusel, kaasa aitasid veel paljud vabatahtlikud. Uued seminarid juba 2019 aasta veebruaris.